Agat
Rubin ECO
Rubin HD
Jantar
Chrom
Szafir
Onyx
Opal WaterJet
Opal WaterJet Combo
Diament Fiber Laser 2

Informacje o firmie

Firma Eckert to nowoczesne i innowacyjne przedsiębiorstwo, specjalizujące się w produkcji maszyn do cięcia plazmowego, tlenowego oraz wodnego, sterowanych numerycznie. Przedsiębiorstwo powstało w 1990 r. Główna siedziba znajduje się w Legnicy, a w niemieckim Rennerod posiadamy swoje przedstawicielstwo.

Na powierzchni 25 000 m2 funkcjonują 4 hale produkcyjne, magazyn oraz obiekty biurowe. Bogata infrastruktura i odpowiednia organizacja pracy pozwala na produkowanie do 30 maszyn miesięcznie.

Innowacja jest hasłem, które najlepiej oddaje filozofię i działania firmy Eckert. Funkcjonując na rynku przecinarek przez 25 lat, wprowadziliśmy wiele nowoczesnych i wyjątkowych na skalę światową rozwiązań.

Jako jeden z nielicznych producentów na świecie oferujemy wszystkie cztery technologie cięcia, które dobieramy biorąc pod uwagę indywidualne potrzeby klienta. Nasza kompleksowa oferta, bogate doświadczenie oraz wysokie zdolności produkcyjne sprawiają, że jesteśmy pewnym partnerem we wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań.

Firma Eckert to obecnie

 • czołowy europejski producent przecinarek CNC do cięcia laserem, plazmą, gazem i wodą
 • doświadczenie w branży zdobywane nieprzerwanie od 1990 roku
 • ponad 1500 zrealizowanych na całym świecie wdrożeń
 • liczne opatentowane autorskie rozwiązania
 • lider badań i rozwoju rynku
 • 30 wyspecjalizowanych inżynierów i konstruktorów maszyn CNC

 • Szafir

  Rok produkcji: 2001
  Maszyna ma nowe palniki Harris
  Cena: 15 000 zł netto

 • 1989/1990

  Założenie firmy Eckert


  Firma Eckert pierwotnie posiadała swoją siedzibę w Siegen, w Niemczech. Jako podstawową działalność obrała produkcję maszyn do cięcia CNC. Założono, że każdy model ma cechować się innowacyjnymi rozwiązaniami technicznymi… po dziś dzień...

 • 1990

  Premiera maszyny do cięcia RUBIN EC


  Pierwszy model marki Eckert został zaprojektowany do cięcia tlenowego z użyciem 4 palników tlenowych. Rozpoczął nowy rozdział technologii cięcia CNC, z uwagi na jego innowacyjną poprzeczną konstrukcję oraz rewolucyjny, wysokowydajny sterownik CNC. Jeszcze przez wiele lat, do 2018 roku nazwy maszyn Eckert będą inspirowane kamieniami szlachetnymi.

 • 1995

  Przeniesienie siedziby do Polski (Legnica)


  Po kilku latach doświadczenia na niemieckim rynku, siedziba wraz z całą produkcją zostały przeniesione do Legnicy w Polsce. Przemiany gospodarcze stanowiły bardzo podatny grunt do rozwijania działalności opartej na nowych technologiach, a także dla stałego wzrostu udziału na europejskim rynku.

 • 2006

  Skonstruowanie głowicy tnącej Vortex 3D


  Firma Eckert należy do grona światowych pionierów cięcia plazmowego 3D. Skonstruowanie pierwszej głowicy tnącej 3D okazało się być krokiem milowym w historii firmy, który zapewnił jej miejsce wśród europejskich liderów z zakresu produkcji maszyn do cięcia CNC. Głowica tnąca Vortex 3D jest stale rozwijana i stanowi do dziś punkt odniesienia do cięcia plazmowego 3D na najwyższym poziomie.

 • 2007/2008

  Budowa nowego biura oraz hal produkcyjnych


  Sukces rynkowy oparty na innowacyjnych i skutecznych produktach, odpowiadających na potrzeby najbardziej wymagających klientów pozwolił na intensywny rozwój infrastruktury firmy. Od tego czasu delegacje inwestorów z całego świata mogą być podejmowane w nowoczesnych budynkach i halach pokazowych, podkreślających prestiż firmy.

 • 2009

  OPAL Waterjet Combo - najszybszy na świecie Waterjet!


  Pierwsza na świecie opatentowana maszyna do cięcia plazmą i strumieniem wody.

  Jest to niewątpliwie pierwszy światowy sukces w historii firmy Eckert. Maszyna cieszy się nieustającą popularnością podczas każdej imprezy targowej. Innowacyjne połączenie technologii pozwala nie tylko uzyskać doskonałą jakość cięcia, ale także pozytywnie wpływa na czas i koszt procesu.

 • 2010

  DIAMENT Fiber Laser - pierwszy laser światłowodowy wyprodukowany w Polsce


  Po awansie do pierwszej ligi światowych producentów maszyn do cięcia CNC firma Eckert nie zwalaniała kroku. Wyprodukowanie pierwszej w Polsce przecinarki laserowej światłowodowej sprawiło, że firma mogła pochwalić się statusem jedynego w Polsce producenta, który oferuje maszyny do cięcia CNC we wszystkich znanych technologiach.

 • 2014

  Rozwój systemu ESR do cięcia rur i profili


  Wprowadzenie do oferty solidnego narzędzia umożliwiło szybkie i precyzyjne cięcie rur i profili. Eckert jako pierwszy producent w Europie zaprezentował system pozwalający na cięcie rur i profili w połączeniu z klasyczną CNC maszyną do cięcia blachy.

 • 2015

  Premiera maszyny do cięcia plazmą i tlenem ONYX


  Onyx to najbardziej zaawansowana technologicznie maszyna do cięcia w ofercie Eckert. Została ona wyposażona w najnowsze techniczne rozwiązania. Może ciąć materiał o grubości do 300 mm. ONYX zrewolucjonizował bezpieczeństwo i ergonomię w pracy. Zawiera wiele unikalnych rozwiązań zapewniających najwyższy poziom niezawodności.

 • 2017

  Premiera maszyn plazmowo-tlenowych RUBIN HD oraz RUBIN ECO


  Ukłon w stronę historii firmy oraz pierwszego modelu RUBIN EC. Jest to unikalna koncepcja solidnych i precyzyjnych maszyn do cięcia CNC, które posiadają możliwość uaktualnienia i rozbudowy maszyny wraz z rozwojem potrzeb użytkownika w zakresie cięcia do 100 mm grubości materiału. Firma Eckert tworzy w ten sposób unikalną ofertę dla małych przedsiębiorstw, które posiadają potencjał rozwojowy.

 • 2017

  Przynależność do Industry Business Network 4.0


  Przynależność do elitarnej organizacji to krok w kierunku ogłoszenia w firmie Eckert czwartej rewolucji przemysłowej. Uczestnictwo w ciekawych projektach i prezentacja rozwiązań Przemysłu 4.0 szczególnie małym i średnim  przedsiębiorstwom to podstawowe cele tego gremium. Zrzesza ono najbardziej innowacyjne przedsiębiorstwa, które są gotowe wejść w nową, zdigitalizowaną rzeczywistość.

 • 2018

  Produkcja maszyn w koncepcji Industry 4.0 Ready


  Firma Eckert ogłasza, że od tej pory WSZYSTKIE modele maszyn z jej portfolio są gotowe do pracy zgodnej z założeniami koncepcji Industry 4.0 Ready. Podczas branżowych targów EuroBLECH 2018 w formie pokazów na żywo zaprezentowane zostały na centralnym dashboardzie nazwanym connECKt4.0 najnowsze rozwiązania w tej dziedzinie. Pozwalają one na pełne monitorowanie statusu oraz zasobów maszyny z każdego miejsca na świecie.

 • 2018

  Premiera maszyny CHROM


  CHROM -  najnowsza maszyna Eckert do cięcia plazmą i tlenem o zakresie cięcia do 150 mm grubości. Innowacyjna geometria maszyny zapewnia niezwykle wysoką dynamikę, która może zapewnić niemal laserową jakość cięcia, również dla skomplikowanych konturów.