Opal WaterJet Combo
Opal WaterJet Combo
Opal WaterJet
Opal WaterJet
Onyx
Onyx
Szafir
Szafir
Chrom
Chrom
Jantar
Jantar
Agat
Agat
Rubin HD
Rubin HD
Rubin ECO
Rubin ECO
Diament Fiber Laser 2
Diament Fiber Laser 2

O nas

Eckert AS Sp. z o.o. to rodzinna firma z wieloletnią tradycją. Założona w 1990 r. przez Tadeusza Eckerta prężnie rozwijała się na przestrzeni czasu. Obecnie firmą z dużym sukcesem zarządzają jego dwaj synowie: Paweł oraz Rafał. Ponad 30 lat działalności zaowocowało wdrożeniem wielu innowacyjnych rozwiązań oraz ulepszeń. Starannie budowana pozycja w branży producentów maszyn do cięcia CNC zaprocentowała w postaci zaufania, którym nieustannie obdarzają nas kolejni klienci.

Nasz zakład produkcyjny opuściło już ponad 1700 przecinarek, które pracują zarówno w mniejszych jak i większych przedsiębiorstwach na terenie całego kraju i za granicą. Maszyny do cięcia CNC wyprodukowane przez firmę Eckert są eksportowane do 34 krajów, wspomagając procesy produkcyjne nawet w najbardziej oddalonych zakątkach świata, takich jak Algieria, Mongolia czy Tajlandia. Dominacja na rynku polskim została doceniona przez Kancelarię Prezydenta Polski, która w 2020 r. wyróżniła firmę Eckert za spektakularny wkład w rozwój polskiej gospodarki. Przedsiębiorstwo aktywnie działa na rodzimej arenie, budując sieć klientów w szerokiej randze przedsiębiorstw. Zróżnicowana oferta sprawia, że nasze przecinarki wspierają procesy produkcyjne zarówno w potężnych fabrykach przemysłowych jak i w zakładach należących do sektora MŚP. Sprawdzona, polska marka wzbudza zaufanie klientów, którzy chętnie korzystają z oferty firmy, której mocnym ogniwem jest wykwalifikowana kadra. Wszystkie działy przedsiębiorstwa harmonijnie współpracują ze sobą, aby zapewnić jak najwyższą jakość oferowanych usług. Pomimo rozproszenia naszych maszyn w zakładach produkcyjnych na terenie całego kraju, sprawna organizacja firmy pozwala na solidne wsparcie klientów, którzy go potrzebują.

Naszym kluczem do sukcesu jest ciężka praca oraz ukierunkowanie na najnowsze technologie. Jako jeden z nielicznych polskich producentów do maszyn cięcia CNC oferujemy maszyny tnące we wszystkich czterech możliwych technologiach: cięcia plazmą, cięcia strumieniem wody, cięcia tlenem oraz cięcia laserem. Zaowocowało to również licznymi nowatorskimi patentami. Starannie dobrany zespół wysoko wykwalifikowanych pracowników nieustannie pracuje opracowuje nowe i innowacyjne rozwiązania, które są natychmiast wdrażane. Źródło wielu pomysłów i wizji stanowi zarząd firmy, który jest na bieżąco z najnowszymi nowinkami z branży przemysłowej.

Priorytetem firmy Eckert jest zagwarantowanie klientowi kompleksowej obsługi, która usatysfakcjonuje wszystkie jego potrzeby oraz wymagania, tak aby nie musiał szukać innego źródła wsparcia. Eckert zapewnia gotowe rozwiązania: produkujemy wszystkie niezbędne komponenty, które współpracują z maszynami do cięcia, włączając w to stoły oraz systemy wentylacji oraz filtrowentylacji. Potężna gama oferowanego przez nas osprzętu dodatkowego umożliwia produkcję przecinarek spełniających potrzeby najbardziej wymagających klientów. Wszystkie maszyny do cięcia CNC są wyjątkowe, ponieważ projektowane są z uwzględnieniem indywidualnych wymagań dyktowanych przez klienta, tak aby umożliwić maksymalną optymalizację procesu produkcyjnego w jego zakładzie.

Firma Eckert dba, aby zarówno pracownicy jak i przyszli operatorzy maszyn potrafili maksymalnie wykorzystać możliwości oferowane przez maszyny do cięcia CNC. W związku z tym w siedzibie przedsiębiorstwa przeprowadzane są kompleksowe szkolenia operatorów maszyn, pracowników utrzymania ruchu i technologów. Ponadto, przeprowadzane są również kursy z zakresu obsługi programów CAD/CAM oraz dobierania odpowiedniej technologii cięcia. Szkolenia są przeprowadzane przez wykwalifikowanych oraz doświadczonych instruktorów, którzy bazują zarówno na wiedzy praktycznej jak i teoretycznej.

Siedziba firmy wraz z zakładem produkcyjnym znajduje się w Legnicy na Dolnym Śląsku. Nowoczesny zakład produkcyjny zajmuje powierzchnię ponad 25 000 m2, na których znajdują się hale produkcyjne, magazyny oraz biura. Dynamiczny rozwój przedsiębiorstwa sprawił, że w roku 2014 firma Eckert postanowiła otworzyć swoje przedstawicielstwo w Rennerod, w Niemczech, które z czasem zdominowało rynek maszyn do cięcia CNC na arenie Niemiec, Szwajcarii oraz Austrii, stając się solidnym wsparciem dla głównego oddziału.

 


 • Szafir

  Rok produkcji: 2001
  Maszyna ma nowe palniki Harris
  Cena: 15 000 zł netto

 • 1989/1990

  Założenie firmy Eckert


  Firma Eckert pierwotnie posiadała swoją siedzibę w Siegen, w Niemczech. Jako podstawową działalność obrała produkcję maszyn do cięcia CNC. Założono, że każdy model ma cechować się innowacyjnymi rozwiązaniami technicznymi… po dziś dzień...

 • 1990

  Premiera maszyny do cięcia RUBIN EC


  Pierwszy model marki Eckert został zaprojektowany do cięcia tlenowego z użyciem 4 palników tlenowych. Rozpoczął nowy rozdział technologii cięcia CNC, z uwagi na jego innowacyjną poprzeczną konstrukcję oraz rewolucyjny, wysokowydajny sterownik CNC. Jeszcze przez wiele lat, do 2018 roku nazwy maszyn Eckert będą inspirowane kamieniami szlachetnymi.

 • 1995

  Przeniesienie siedziby do Polski (Legnica)


  Po kilku latach doświadczenia na niemieckim rynku, siedziba wraz z całą produkcją zostały przeniesione do Legnicy w Polsce. Przemiany gospodarcze stanowiły bardzo podatny grunt do rozwijania działalności opartej na nowych technologiach, a także dla stałego wzrostu udziału na europejskim rynku.

 • 2006

  Skonstruowanie głowicy tnącej Vortex 3D


  Firma Eckert należy do grona światowych pionierów cięcia plazmowego 3D. Skonstruowanie pierwszej głowicy tnącej 3D okazało się być krokiem milowym w historii firmy, który zapewnił jej miejsce wśród europejskich liderów z zakresu produkcji maszyn do cięcia CNC. Głowica tnąca Vortex 3D jest stale rozwijana i stanowi do dziś punkt odniesienia do cięcia plazmowego 3D na najwyższym poziomie.

 • 2007/2008

  Budowa nowego biura oraz hal produkcyjnych


  Sukces rynkowy oparty na innowacyjnych i skutecznych produktach, odpowiadających na potrzeby najbardziej wymagających klientów pozwolił na intensywny rozwój infrastruktury firmy. Od tego czasu delegacje inwestorów z całego świata mogą być podejmowane w nowoczesnych budynkach i halach pokazowych, podkreślających prestiż firmy.

 • 2009

  OPAL Waterjet Combo - najszybszy na świecie Waterjet!


  Pierwsza na świecie opatentowana maszyna do cięcia plazmą i strumieniem wody.

  Jest to niewątpliwie pierwszy światowy sukces w historii firmy Eckert. Maszyna cieszy się nieustającą popularnością podczas każdej imprezy targowej. Innowacyjne połączenie technologii pozwala nie tylko uzyskać doskonałą jakość cięcia, ale także pozytywnie wpływa na czas i koszt procesu.

 • 2010

  DIAMENT Fiber Laser - pierwszy laser światłowodowy wyprodukowany w Polsce


  Po awansie do pierwszej ligi światowych producentów maszyn do cięcia CNC firma Eckert nie zwalaniała kroku. Wyprodukowanie pierwszej w Polsce przecinarki laserowej światłowodowej sprawiło, że firma mogła pochwalić się statusem jedynego w Polsce producenta, który oferuje maszyny do cięcia CNC we wszystkich znanych technologiach.

 • 2014

  Rozwój systemu ESR do cięcia rur i profili


  Wprowadzenie do oferty solidnego narzędzia umożliwiło szybkie i precyzyjne cięcie rur i profili. Eckert jako pierwszy producent w Europie zaprezentował system pozwalający na cięcie rur i profili w połączeniu z klasyczną CNC maszyną do cięcia blachy.

 • 2015

  Premiera maszyny do cięcia plazmą i tlenem ONYX


  Onyx to najbardziej zaawansowana technologicznie maszyna do cięcia w ofercie Eckert. Została ona wyposażona w najnowsze techniczne rozwiązania. Może ciąć materiał o grubości do 300 mm. ONYX zrewolucjonizował bezpieczeństwo i ergonomię w pracy. Zawiera wiele unikalnych rozwiązań zapewniających najwyższy poziom niezawodności.

 • 2017

  Premiera maszyn plazmowo-tlenowych RUBIN HD oraz RUBIN ECO


  Ukłon w stronę historii firmy oraz pierwszego modelu RUBIN EC. Jest to unikalna koncepcja solidnych i precyzyjnych maszyn do cięcia CNC, które posiadają możliwość uaktualnienia i rozbudowy maszyny wraz z rozwojem potrzeb użytkownika w zakresie cięcia do 100 mm grubości materiału. Firma Eckert tworzy w ten sposób unikalną ofertę dla małych przedsiębiorstw, które posiadają potencjał rozwojowy.

 • 2017

  Przynależność do Industry Business Network 4.0


  Przynależność do elitarnej organizacji to krok w kierunku ogłoszenia w firmie Eckert czwartej rewolucji przemysłowej. Uczestnictwo w ciekawych projektach i prezentacja rozwiązań Przemysłu 4.0 szczególnie małym i średnim  przedsiębiorstwom to podstawowe cele tego gremium. Zrzesza ono najbardziej innowacyjne przedsiębiorstwa, które są gotowe wejść w nową, zdigitalizowaną rzeczywistość.

 • 2018

  Produkcja maszyn w koncepcji Industry 4.0 Ready


  Firma Eckert ogłasza, że od tej pory WSZYSTKIE modele maszyn z jej portfolio są gotowe do pracy zgodnej z założeniami koncepcji Industry 4.0 Ready. Podczas branżowych targów EuroBLECH 2018 w formie pokazów na żywo zaprezentowane zostały na centralnym dashboardzie nazwanym connECKt4.0 najnowsze rozwiązania w tej dziedzinie. Pozwalają one na pełne monitorowanie statusu oraz zasobów maszyny z każdego miejsca na świecie.

 • 2018

  Premiera maszyny CHROM


  CHROM -  najnowsza maszyna Eckert do cięcia plazmą i tlenem o zakresie cięcia do 150 mm grubości. Innowacyjna geometria maszyny zapewnia niezwykle wysoką dynamikę, która może zapewnić niemal laserową jakość cięcia, również dla skomplikowanych konturów.