Kompendium

Maszyny CNC i technologie cięcia - kompendium wiedzy - Eckert

Maszyny CNC i technologie cięcia - kompendium wiedzy - Eckert

16.07.2018

Co warto wiedzieć o cięciu plazmą?

Cięcie plazmowe to niewątpliwie najpopularniejsza technologia cięcia CNC. Korzystając z wieloletniego doświadczenia firmy Eckert, postanowiliśmy stworzyć zbiór porad dotyczących cięcia plazmowego, w oparciu o problemy, z którymi spotykamy się na co dzień. Mamy nadzieję, że ułatwią one pracę operatorom przecinarek oraz skłonią do lepszej dbałości o maszynę.

Czytaj dalej...
13.07.2018

Cięcie materiałów kompozytowych za pomocą maszyn do cięcia CNC

Maszyny do cięcia CNC kojarzone są głównie z obróbką elementów metalowych, niekiedy także kamiennych. Jednak dwie z technologii cięcia - wodna oraz laserowa umożliwiają pracę z większą ilością materiałów. Ciekawym przykładem są zwłaszcza tworzywa sztuczne, wykorzystywane w przemyśle coraz częściej, głównie ze względu na swoje właściwości. Bardzo pożądane są na przykład materiały, które zachowują ogromną wytrzymałość, pozostając przy tym lekkimi i elastycznymi. Jakie są w obróbce? Czy wszystkie można ciąć w podobny sposób?

Czytaj dalej...
11.07.2018

Sytuacja i trendy rozwojowe w branży maszyn do cięcia CNC

Maszyny do cięcia CNC tylko pozornie nie ulegają zmianom. W rzeczywistości, jest to branża bardzo silnie oparta na innowacjach, które stale są wdrażane w nowych urządzeniach. Jakkolwiek obecnie nie ma szans na pojawienie się nowej technologii cięcia, to rozwój skupia się na optymalizacji parametrów, które decydują o atrakcyjności urządzenia dla użytkownika.

Czytaj dalej...
27.03.2018

Koszty eksploatacyjne waterjeta

Technologia cięcia strumieniem wody jest bardzo złożona pod względem zmiennych, które tworzą koszty eksploatacji maszyny. Celem niniejszego artykułu jest ustalenie wszystkich czynników, które mają wpływ na kształtowanie kosztu eksploatacyjnego maszyny oraz wskazanie ich wpływu względem siebie na skutek zmian wartości parametrów, które charakteryzują dane zmienne.

Czytaj dalej...
08.12.2017

Bezpieczeństwo podczas pracy z maszynami do cięcia CNC

Bezpieczeństwo jest wartością w życiu codziennym oraz w miejscu pracy, której nie sposób w pełni oszacować lub wycenić. Zagrożenie zawsze będzie zjawiskiem niepożądanym, które powinno być eliminowane poprzez stosowanie różnego rodzaju zabezpieczeń, których skuteczność została uprzednio sprawdzona.

Czytaj dalej...
23.01.2017

Chcę kupić maszynę do cięcia laserem - jak i dlaczego?

Dlaczego coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na zakup maszyn tnących w technologii laser fiber? Jedno jest pewne - na pewno nie z powodu ceny. Ze wszystkich dostępnych technologii, maszyny tego typu są właśnie najdroższe. Musi zatem oferować możliwości, które bezapelacyjnie spychają inne - tańsze - maszyny na dalszy plan.

Czytaj dalej...
03.01.2017

Jak mądrze dokonać zakupu maszyny do cięcia strumieniem wody?

Zakup maszyny do cięcia wody powinien być poprzedzony dokładną analizą rynku. Dynamiczny rozwój technologii sprawia, że nieustannie pojawiają się nowe możliwości i rozwiązania. Warto zacząć poznawać je już na kilka miesięcy przed planowanym zakupem przecinarki, aby być pewnym, które nowości pomogą w optymalizacji parametrów produkcji, a które są zbędne w danym przypadku.

Czytaj dalej...
10.08.2016

Laser do zadań specjalnych

Postęp technologiczny oraz rosnące wymagania ze strony przedsiębiorstw zajmujących się obróbką metali sprawiają, że wykorzystywane dotychczas lasery CO2 powoli zostają zastępowane nowoczesną technologią światłowodową. Coraz więcej firm stoi przed wyborem: nieco tańsze w zakupie rozwiązanie CO2 czy innowacyjny laser Fiber. Odpowiedź jest bardzo prosta.

Czytaj dalej...
10.08.2016

Technologia laserowa czy technologia plazmowa

Producenci maszyn do cięcia rozpisują się na temat porównania technologii i przekonują do wyższości produkowanych przez siebie rozwiązań nad innymi dostępnymi na rynku. Jest to naturalne z punktu widzenia marketingowego. Warto jednak zastanowić się, czy producent jednego rozwiązania technologicznego może w wiarygodny sposób odnieść się do innych dostępnych na rynku, a przede wszystkim czy ma dostateczną wiedzę, aby móc w ogóle porównywać.

Czytaj dalej...
08.08.2016

Technologia laserowa typu fiber

Laser Fiber (nazywany też światłowodowym), w odróżnieniu od laserów pracujących w innej technologii (np. ze źródłem CO2 lub dyskowym), cechuje się zarówno światłowodowym źródłem, jak i światłowodowym prowadzeniem wiązki. W Fiber elementem czynnym jest światłowód domieszkiwany jonami pierwiastków ziem rzadkich, takimi jak erb, iterb, neodym i pompowany półprzewodnikowymi diodami laserowymi.

Czytaj dalej...
05.08.2016

Przygotowanie do spajania czyli fazowanie krawędzi podczas cięcia

Do dziś większość zakładów wycina elementy prostopadle do materiału, a następnie przygotowuje fazy spawalnicze. Proces ten wygląda tak, że wycięty prostopadle element jest transportowany na stanowisko obróbki dodatkowej, gdzie za pomocą frezarki, palnika tlenowego lub plazmowego następuje ukosowanie. Często jest on także szlifowany. Proces produkcyjny jest przez to wydłużony, co w konsekwencji podnosi koszty.

Czytaj dalej...
28.07.2016

Technologie cięcia termicznego i hydroabrazywnego

Cięcie blach o różnej, często bardzo dużej grubości, jest znaczącym wyzwaniem dla większości firm produkcyjnych. Cięcie mechaniczne, ew. wytłaczanie sprawdza się przy cienkich blachach i w większości ma zastosowanie do cięcia prostych krawędzi. Do blach grubszych stosuje się obecnie różne technologie cięcia termicznego lub wodnego. Są to: cięcie tlenowe, cięcie plazmowe, cięcie laserowe i cięcie wodne (hydroabrazywne).

Czytaj dalej...
12.07.2015

Światowa technologia już w Polsce!

Aby Firma mogła rozwijać się, konieczne jest inwestowanie w nowoczesne rozwiązania. Firma Projekt-Pol z Sosnowca zdecydowała się na wdrożenie w swoim parku maszynowym innowacyjnej maszyny Laser Fiber Firmy ECKERT. O powodach, dla których warto było zdecydować się na najnowszą technologię, i o wymiernych korzyściach, jakie przynosi bycie krok przed konkurencją, rozmawiamy z Alfredem Gazy, włascicielem Firmy Projekt-Pol.

Czytaj dalej...
09.06.2015

Cięcie stali konstrukcyjnej

Tradycyjną metodą cięcia stali konstrukcyjnych jest cięcie termiczne palnikiem acetylenowo-tlenowym lub palnikiem propanowo-tlenowym. Proces ten wykorzystywany jest do cięcia stali konstrukcyjnych, w zależności od potrzeb produkcyjnych, przy grubości już od 4 mm. Jednak szeroki zakres strefy ciepła może spowodować odkształcenie się blachy przy cienkim materiale. Natomiast przy grubych materiałach - 35 mm i więcej, tzw. cięcie tlenowe może być wydajniejsze i tańsze. Maksymalna grubość ciętego materiału na naszych maszynach to 300 mm.

Czytaj dalej...
09.06.2015

Cięcie stali nierdzewnej

Do cięcia stali nierdzewnej można zastosować takie technologie, jak: cięcie laserem, cięcie plazmą oraz cięcie wodą (hydroabrazywne). Przed wyborem konkretnego rozwiązania należy przeanalizować, jakiej grubości materiały będą cięte,  jaka precyzja jest wymagana i oczywiście należy wziąć pod uwagę aspekty ekonomiczne.

Czytaj dalej...
09.06.2015

Tworzenie konstrukcji rurowych

Inżynierowie z firmy ECKERT opracowali nowoczesny i innowacyjny system pozwalający na kształtowe cięcie rur oraz bezpośrednie przygotowanie na nich odpowiednich faz spawalniczych. Połączenie urządzeń do cięcia 3D i zaawansowanego oprogramowania oraz doświadczenia w spawalnictwie i wiedzy matematycznej pozwoliło na wdrożenie systemu, który umożliwia tworzenie skomplikowanych konstrukcji rurowych.

Czytaj dalej...
09.06.2015

Cięcie kamienia

Do niedawna jeszcze cięcie kamienia kojarzyło się z piłami i tarczami diamentowymi, które umożliwiały przecinanie kamienia tylko w linii prostej. Obecnie istnieją na rynku technologie, które otwierają nowe drogi i możliwości. Do takich możliwości zaliczamy cięcie hydroabrazywne, czyli za pomocą strumienia wody z ewentualną domieszką ścierniwa (garnetu).

Czytaj dalej...
09.06.2015

Cięcie tworzyw sztucznych

Do cięcia tworzyw sztucznych, w zależności od rodzaju materiału, proponujemy naszym klientom takie technologie,  jak cięcie laserowe lub cięcie wodą (hydroabrazywne).

Czytaj dalej...
09.06.2015

Cięcie metali kolorowych

Do cięcia metali nieżelaznych (kolorowych) można zastosować takie technologie, jak: cięcie laserem, cięcie plazmą oraz cięcie wodą (hydroabrazywne). Przed wyborem konkretnego rozwiązania należy przeanalizować, jakiej grubości materiały będą cięte,  jaka precyzja jest wymagana i oczywiście należy wziąć pod uwagę aspekty ekonomiczne.

Czytaj dalej...
 • Stuttgart, Niemcy
  5-8.11.2019 r.
  Hala 5
  Stoisko 5205

 • Kapituła Konkursowa targów nagrodziła główną nagrodą Diament Fiber Laser z PCS.

 • Kapituła Konkursowa targów nagrodziła złotym medalem przecinarkę tlenowo-plazmową Onyx.

 • Kapituła Konkursowa targów nagrodziła główną nagrodą Diament Fiber Laser z PCS.

 • Nagroda Acanthus Aureus, za najlepsze stoisko, sprzyjające realizacji strategii marketingowej firmy.

 • Kapituła Konkursowa targów nagrodziła główną nagrodą Diament Fiber Laser z PCS.

 • Kapituła Konkursowa targów nagrodziła główną nagrodą Diament Fiber Laser z PCS.

 • Kapituła Konkursowa targów nagrodziła główną nagrodą Opal WaterJet Combo.

 • Kapituła Konkursowa targów nagrodziła główną nagrodą Opal WaterJet.

 • Kapituła Konkursowa targów Eureka w Brukseli nagrodziła główną nagrodą Opal WaterJet Combo.

 • Nagroda za innowacyjność rozwiązań w technologii wytwarzania, obrabiarek i maszyn specjalnych.

 • Kapituła Konkursowa targów nagrodziła główną nagrodą przecinarkę Szafir.

 • Kapituła Konkursowa targów nagrodziła główną nagrodą przecinarkę Szafir.