Agat
Agat
Rubin ECO
Rubin ECO
Rubin HD
Rubin HD
Jantar
Jantar
Chrom
Chrom
Szafir
Szafir
Onyx
Onyx
Opal WaterJet
Opal WaterJet
Opal WaterJet Combo
Opal WaterJet Combo
Diament Fiber Laser 2
Diament Fiber Laser 2

Wstęp do Przemysłu 4.0 na targach ITM Mach Tool

23.05.2019

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji targów ITM Mach Tool w Poznaniu, podczas której tradycyjnie zaprezentuje się firma Eckert. Jak każdego roku przygotowaliśmy dla Państwa nowość oraz małą niespodziankę.

Na naszym stoisku (hala 5, stoisko 44) będą mieli Państwo podziwiać dwie maszyny z portfolio firmy Eckert - producenta maszyn do cięcia CNC:

 • najszybszy waterjet na świecie - OPAL WATERJET COMBO, czyli opatentowaną maszynę produkcji Eckert, która bazuje na połączeniu przecinarki do cięcia strumieniem wody oraz przecinarki plazmowej. Najważniejszymi cechami maszyny są: innowacyjne, chronione patentem połączenie technologii wodnej i plazmowej, umożliwiające zautomatyzowane cięcie elementów obiema technologiami, obniżenie kosztów produkcji nawet o 70% w porównaniu do innych maszyn typu WaterJet, możliwość instalacji głowicy PRO-X 3D, możliwość cięcia wyłącznie wodą lub wodą z użyciem ścierniwa.

 • wysokotechnologiczną przecinarkę do cięcia plazmą i tlenem Onyx. Charakteryzuje się ona między innymi: głowicą plazmową Vortex 3D FL zapewniającą najwyższą precyzję zautomatyzowanego cięcia 3D blach, rur i profili, możliwością dynamicznego cięcia blach o grubościach od 1 do 300 mm, nowoczesnym sterownikiem i-Vision, zainstalowanym na ruchomym ramieniu, zapewniającym wyjątkową ergonomię i wygodę pracy, oświetleniem Power LED i kurtynami świetlnymi gwarantującymi bezpieczeństwo pracy, posiadaniem certyfikatów Hypertherm® True Hole™ oraz technologii Kjellberg® Contour Cut™.

Tegoroczną nowością będzie autorski produkt firmy Eckert o nazwie ConnECKt 4.0, czyli inteligentny system, którego zadaniem jest wprowadzenie właścicieli maszyn Eckert do Przemysłu 4.0. Polega on na przyjaznej aplikacji panelu sterującego, która przedstawia osobie zarządzającej, znajdującej się w dowolnym miejscu na świecie“cyfrowej kopii” wszystkich żądanych informacji z maszyny do cięcia.  Dotyczą one między innymi: sprawności maszyny, wydajności, czasu pracy i przestojów, zużycia części eksploatacyjnych i gazów, zbliżających się terminów konserwacji, temperatury otoczenia i innych. Pobierane dane zostają zapamiętywane i na ich podstawie tworzone są analizy i statystyki stanowiące pomoc w zarządzaniu produkcją w celu zwiększenia jej efektywności.

System ConnECKt 4.0 jest przeznaczony dla większości modeli przecinarek firmy Eckert. Możliwa jest jego implementacja w starszych modelach, dzięki specjalnemu pakietowi Retrofit 4.0.

Ponadto przygotowaliśmy dla Państwa specjalną niespodziankę! Serdecznie zapraszamy na stoisko Eckert, gdzie codziennie odbywać się będą  mini-wykłady na temat Przemysłu 4.0 oraz naszego innowacyjnego produktu ConnECKt 4.0.


 • euroblech_logo_2014.png

  Hanower, Niemcy
  27-30.10.2020 r.

 • PWG.png

  Produkt ConnECKt 4.0 wyróżniony na Polskiej Wystawie Gospodarczej przez Prezydenta RP

 • gryf_-_nominacja.png

  Nagroda Dolnośląskiego Gryfa w kategorii “Dolnośląski Produkt Roku” za produkt ConnECKt 4.0

 • forbes.png

  Wyróżnienie w rankingu mięsięcznika Forbes forum firm rodzinnych 2019

 • not.png

  Nagroda wicemistrza Techniki Zagłębia Miedziowego, za system ConnECKt 4.0

 • itm.png

  Kapituła Konkursowa targów nagrodziła złotym medalem system ConnECKt 4.0

 • gryf-a.png

  Nagroda Dolnośląskiego Gryfa w kategorii “Sukcesja z sukcesem”

 • zloty-medal-itm-2014.jpg

  Kapituła Konkursowa targów nagrodziła złotym medalem przecinarkę CNC Onyx

 • Gazela_Biznesu.png

  Gazel Biznesu włączyła markę ECKERT do grona najdynamiczniej rozwijających się firm

 • zloty-medal-itm-2014.jpg

  Kapituła Konkursowa targów nagrodziła główną nagrodą Diament Fiber Laser z PCS

 • zloty-medal-itm-2e719a5797f2024429516d65e5d53fba1.jpg

  Kapituła Konkursowa targów nagrodziła główną nagrodą Diament Fiber Laser z PCS

 • acantus.jpg

  Nagroda Acanthus Aureus, za najlepsze stoisko, sprzyjające realizacji strategii marketingowej firmy

 • zloty-medal-itm-2e719a5797f2024429516d65e5d53fba1.jpg

  Kapituła Konkursowa targów nagrodziła główną nagrodą Diament Fiber Laser z PCS