Opal WaterJet Combo
Opal WaterJet Combo
Opal WaterJet
Opal WaterJet
Onyx
Onyx
Szafir
Szafir
Chrom
Chrom
Jantar
Jantar
Agat
Agat
Rubin HD
Rubin HD
Rubin ECO
Rubin ECO
Diament Fiber Laser 2
Diament Fiber Laser 2

Q przyszłości!

19.01.2020

Firma Kjellberg jest niewątpliwie jednym z czołowych graczy na rynku producentów agregatów plazmowych. Ukoronowaniem 60. rocznicy istnienia przedsiębiorstwa było wypuszczenie na rynek nowej generacji źródeł z serii ,,Q”, które są dostosowane do dynamicznie rozwijającej się branży cięcia plazmowego. Do portfolio naszego zakładu produkcyjnego dołączyły najnowsze agregaty Q3000 oraz Q1500, które spełnią potrzeby nawet najbardziej wymagających klientów.

Współczesny Q-design oraz nowoczesna technologia to fundamenty, na których prestiżowy producent bazuje podczas konstruowania wszystkich swoich urządzeń. Wynikiem pełnego  zautomatyzowania procesu w agregatach plazmowych jest Q1500 i Q3000 jest uzyskanie kolejnego wymiaru precyzji cięcia. Urządzenia są dostosowane do współpracy w ramach koncepcji Przemysł 4.0, którego ideą jest integracja wszystkich elementów inteligentnej fabryki. Kjellberg wyposażył swoje agregaty w nowoczesny panel Q-DeskC. Interfejs wyświetla wszystkie dane związane z procesem, zużyciem materiałów eksploatacyjnych oraz części w czasie rzeczywistym. Dzięki temu użytkownik może organizować i realizować zadania związane z utrzymaniem procesu.

Możliwości Q1500 i Q3000 są imponujące. Zakres grubości cięcia wynosi od 0,5 do 80 mm. Agregaty plazmowe zostały wyposażone w szereg nowoczesnych technologii, takich jak Q-Mark oraz Q-Hole, które umożliwiają znakowanie i nanoszenie na materiał skomplikowanych kształtów czy napisów, zachowując najwyższą jakość cięcia. Q-Mark to rodzaj oznakowania charakteryzujący się osiąganiem doskonałych wyników bez widocznej penetracji. Z drugiej strony Q-Hole to zaawansowane technologicznie narzędzie, które na nowo zdefiniowało jakość przebijania, które realizuje średnice otworów do 1: 0,75 do grubości materiału.

Zastosowanie sprawdzonych technologii cięcia (Contour Cut, Contour Cut Speed) czy cichego cięcia (Silent Cut) znacznie wpływa na optymalizację pracy urządzeń. Contour Cut to technologia zaprojektowana do wycinania małych kształtów i wyjątkowo drobnych dziurek w stali miękkiej. Warto wspomnieć, że dzięki tej technologii do wycinania otworów o stosunku średnicy do grubości 1:1 użytkownik może osiągnąć najlepszą możliwą jakość.  Contour Cut Speed pozwala na wycinanie konturów o podobnej jakości o 50% szybciej. Technologia Silent Cut obniża poziom hałasu podczas cięcia plazmą o około 15 decybeli.

Produkty z serii „Q” są postrzegane jako najszybsze źródła na rynku. Prędkość procesu została podrasowana poprzez skrócenie cykli pomiędzy procesami cięcia co pozwala na zdecydowane obniżenie kosztów pracy. Sprzyja to również dłuższej żywotności materiałów eksploatacyjnych.

Konstrukcja Q1500 i Q3000 nie jest przypadkowa. Naturalnie, ich design odpowiada unikalnej koncepcji „Q”. Modularna struktura oparta na systemie Plug&Play pozwala na rozszerzanie możliwości maszyny równolegle z rosnącymi potrzebami i wymaganiami użytkowników. Innowacyjny system magistrali (bus-system) gwarantuje bezawaryjne połączenie między wszystkimi komponentami maszyny. Wszystkie te elementy owocują pełną optymalizacją procesu, co jest głównym celem większości współczesnych zakładów przemysłowych.

Intensywne badania i testy przeprowadzane przez firmę Kjellberg na przestrzeni wielu lat zaowocowały wyprodukowaniem urządzeń niezawodnej jakości oraz zyskaniem statusu renomowanego producenta. Agregaty plazmowe z serii Q to definicja nowoczesnych, technologicznie rozwiniętych produktów, które oferują najlepszą jakość cięcia na rynku. Niewątpliwie te urządzenia są odpowiedzią na potrzeby najbardziej wymagających klientów, którzy sięgają po produkty z produkty z najwyższej półki.


 • stom_kielce_logo.jpg

  Kielce, Polska
  19-21.10.2021

 • itm-2015-logo.jpg

  Poznań, Polska
  31.08-3.09.2021

 • schweissen.jpg

  Dusseldorf, Niemcy
  11 - 15.09.2023

 • blechexpo.jpg

  Stuttgart, Niemcy
  26.10-29.10.2021

 • euroblech_logo_2014.png

  Hanower, Niemcy
  25.10-28.10.2022

 • PWG.png

  Produkt ConnECKt 4.0 wyróżniony na Polskiej Wystawie Gospodarczej przez Prezydenta RP

 • gryf_-_nominacja.png

  Nagroda Dolnośląskiego Gryfa w kategorii “Dolnośląski Produkt Roku” za produkt ConnECKt 4.0

 • forbes.png

  Wyróżnienie w rankingu mięsięcznika Forbes forum firm rodzinnych 2019

 • not.png

  Nagroda wicemistrza Techniki Zagłębia Miedziowego, za system ConnECKt 4.0

 • itm.png

  Kapituła Konkursowa targów nagrodziła złotym medalem system ConnECKt 4.0

 • gryf-a.png

  Nagroda Dolnośląskiego Gryfa w kategorii “Sukcesja z sukcesem”

 • zloty-medal-itm-2014.jpg

  Kapituła Konkursowa targów nagrodziła złotym medalem przecinarkę CNC Onyx

 • Gazela_Biznesu.png

  Gazel Biznesu włączyła markę ECKERT do grona najdynamiczniej rozwijających się firm

 • zloty-medal-itm-2014.jpg

  Kapituła Konkursowa targów nagrodziła główną nagrodą Diament Fiber Laser z PCS

 • zloty-medal-itm-2e719a5797f2024429516d65e5d53fba1.jpg

  Kapituła Konkursowa targów nagrodziła główną nagrodą Diament Fiber Laser z PCS

 • acantus.jpg

  Nagroda Acanthus Aureus, za najlepsze stoisko, sprzyjające realizacji strategii marketingowej firmy

 • zloty-medal-itm-2e719a5797f2024429516d65e5d53fba1.jpg

  Kapituła Konkursowa targów nagrodziła główną nagrodą Diament Fiber Laser z PCS