Agat
Agat
Rubin ECO
Rubin ECO
Rubin HD
Rubin HD
Jantar
Jantar
Chrom
Chrom
Szafir
Szafir
Onyx
Onyx
Opal WaterJet
Opal WaterJet
Opal WaterJet Combo
Opal WaterJet Combo
Diament Fiber Laser 2
Diament Fiber Laser 2

Pierwsze wdrożenie w Polsce nowoczesnej przecinarki plazmowo-tlenowej Onyx

13.03.2017

Pół roku po światowej premierze na targach ITM w Poznaniu, pierwsza przecinarka tlenowo-plazmowa Onyx została zamontowana u klienta. Jest to niezwykłe wydarzenie zarówno dla producenta, jak i dla nowego właściciela. Spora kolejka następnych chętnych na Onyxa pozwala przypuszczać, że model ten powtórzy sukces bestsellerowego Szafira.

Pierwszy Onyx zasilił park maszynowy firmy StalFa Sp. z o. o. z Sokołowa Podlaskiego, producenta wieży, słupów i masztów aluminiowych oraz stalowych. Na uwagę zasługuje fakt, że ta sama firma 15 lat temu zakupiła podobną maszynę firmy Eckert, model Jantar, który był także wówczas nowością na polskim rynku. Maszyna działa do dziś, pomimo że codziennie pracuje na dwie zmiany. Bezawaryjna praca maszyny z Legnicy sprawiła, że pracownicy StalFa Sp z o. o. nabierali coraz większego zaufania do marki Eckert. Z powodu stałego rozwoju pojawiła się w końcu konieczność poszerzenia parku maszynowego o nową maszynę do cięcia plazmą. Stało się wówczas jasne, że wybór padnie na sprawdzonego producenta. Postanowiono zainwestować w najnowszy model, aby móc korzystać z absolutnie najnowszych rozwiązań.

StalFa Sp. z o.o. z siedzibą w Sokołowie Podlaskim powstała 1 czerwca 1995 r. z inicjatywy spółki Mostostal Siedlce S.A. (obecnie Polimex-Mostostal S.A.). W 2005 roku została oddzielona produkcja wyrobów bez zabezpieczenia antykorozyjnego od wyrobów ocynkowanych, malowanych i ze stali nierdzewnej. Stało się to możliwe dzięki inwestycji w nową powierzchnię produkcyjną. W 2006 roku poszerzono asortyment o produkty aluminiowe.

Nowoczesny sterownik CNC i-Vision

Operatorzy, którzy obsługiwali dotychczas Jantara, zwrócili uwagę przede wszystkim na widocznie mocniejszą konstrukcję Onyxa. Spodobał im się również innowacyjny sterownik I-VISION z dotykowym ekranem z Corning® Gorilla® Glass. Jego solidna obudowa została zaprojektowana z myślą o zachowaniu bezawaryjności przecinarki, która stale pozostaje narażona na ekstremalne warunki, panujące na hali produkcyjnej. Bogata funkcjonalność autorskiego oprogramowania oraz intuicyjny interfejs sterownika, pozwalają na pełne wykorzystanie możliwości maszyny. Wygoda korzystania ze sterownika została jeszcze bardziej zwiększona poprzez umieszczenie go na ruchomym ramieniu. Umożliwia to obserwację procesu cięcia podczas obsługi sterownika.

Głowica Vortex 3D FL

Najważniejszym elementem maszyny jest głowica Vortex 3D FL, która pozwala na precyzyjne ukosowanie i fazowanie blach, podczas jednego procesu cięcia. Kąt obrotu +/- 540° oraz kąt wychyłu głowicy +/- 47°, czyni z niej uniwersalne narzędzie do cięcia w trzech wymiarach, wraz z przygotowaniem faz spawalniczych na Y, V i K. Jest to szczególnie ważna część wycinarki, ponieważ firma StalFa potrzebowała niezawodnego narzędzia, które umożliwiłoby fazowanie, niezbędne podczas codziennego procesu produkcji. Głowica Vortex 3D FL została wyposażona w czujniki: antykolizyjny, electrical/mechanical touch oraz czujnik wysokości, a także technologie: Contour Cut® i Contour Cut Speed®.

Życzymy firmie StalFa owocnego korzystania z maszyny Onyx. Wszystkich pozostałych, którzy są zainteresowani najnowocześniejszą w Polsce przecinarką plazmowo-tlenową, zapraszamy do kontaktu z naszym działem Handlowym.

Galeria

 • stom_kielce_logo.jpg

  Kielce, Polska
  22-24.09.2020 r.
  Hala D, Stoisko 28

 • itm-2015-logo.jpg

  Poznań, Polska
  03-06.11.2020 r.

 • euroblech_logo_2014.png

  Hanower, Niemcy
  27-30.10.2020 r.

 • PWG.png

  Produkt ConnECKt 4.0 wyróżniony na Polskiej Wystawie Gospodarczej przez Prezydenta RP

 • gryf_-_nominacja.png

  Nagroda Dolnośląskiego Gryfa w kategorii “Dolnośląski Produkt Roku” za produkt ConnECKt 4.0

 • forbes.png

  Wyróżnienie w rankingu mięsięcznika Forbes forum firm rodzinnych 2019

 • not.png

  Nagroda wicemistrza Techniki Zagłębia Miedziowego, za system ConnECKt 4.0

 • itm.png

  Kapituła Konkursowa targów nagrodziła złotym medalem system ConnECKt 4.0

 • gryf-a.png

  Nagroda Dolnośląskiego Gryfa w kategorii “Sukcesja z sukcesem”

 • zloty-medal-itm-2014.jpg

  Kapituła Konkursowa targów nagrodziła złotym medalem przecinarkę CNC Onyx

 • Gazela_Biznesu.png

  Gazel Biznesu włączyła markę ECKERT do grona najdynamiczniej rozwijających się firm

 • zloty-medal-itm-2014.jpg

  Kapituła Konkursowa targów nagrodziła główną nagrodą Diament Fiber Laser z PCS

 • zloty-medal-itm-2e719a5797f2024429516d65e5d53fba1.jpg

  Kapituła Konkursowa targów nagrodziła główną nagrodą Diament Fiber Laser z PCS

 • acantus.jpg

  Nagroda Acanthus Aureus, za najlepsze stoisko, sprzyjające realizacji strategii marketingowej firmy

 • zloty-medal-itm-2e719a5797f2024429516d65e5d53fba1.jpg

  Kapituła Konkursowa targów nagrodziła główną nagrodą Diament Fiber Laser z PCS