Cztery technologie cięcia

Agat
Rubin ECO
Rubin HD
Jantar
Chrome
Szafir
Onyx
Opal WaterJet
Opal WaterJet Combo
Diament Fiber Laser 2

Największa światowa wystawa z zakresu obróbki metalu

28.09.2018

Już w najbliższym miesiącu, w dniach 23-26 października 2018 odbędą się największe na świecie targi z zakresu obróbki metalu - EuroBlech. Wystawa organizowana jest w cyklu dwuletnim. Z tej okazji w Hanowerze swoje produkty zaprezentuje około 1550 wystawców z 40 krajów świata. Będzie to doskonała szansa na poznanie oferty wszystkich najważniejszych producentów z branży metalowej, którzy dodatkowo zgromadzeni będą w jednym miejscu.

Na wystawie EuroBlech obowiązkowo zaprezentuje się również firma Eckert. Odwiedzający stoisko Eckert będą mieli okazję podziwiać aż 3 maszyny do cięcia CNC. Dwie z nich są już doskonale znane na europejskim rynku przecinarek:

 • plazmowo-tlenowa przecinarka CNC ONYX, której najważniejszą zaletą jest inteligentna głowica plazmowa Vortex 3D FL, pozwalająca na precyzyjne ukosowanie i fazowanie blach, podczas jednego procesu cięcia. Kąt obrotu +/- 540° oraz kąt wychyłu głowicy +/- 47°, czyni z niej uniwersalne narzędzie do cięcia w trzech wymiarach, wraz z przygotowaniem faz spawalniczych na Y, V i K. Głowica Vortex 3D FL została wyposażona w czujniki: antykolizyjny, electrical/mechanical touch oraz czujnik wysokości, a także technologie: Contour Cut®, Contour Cut Speed®, Diameter Pro®, True Hole® i True Bevel®.

 • opatentowana, najszybsza na świecie maszyna typu waterjet do cięcia plazmą i wodą w ramach jednego elementu OPAL WATERJET COMBO. Takie połączenie pozwala na obniżenie kosztów produkcji nawet o 70% w porównaniu do innych maszyn typu WaterJet. Niewątpliwą zaletą maszyny jest możliwość instalacji głowicy wodnej PRO-X 3D, która zapewnia efektywną obróbkę wodną, gwarantując uzyskanie maksymalnej precyzji w przestrzeni trójwymiarowej. Możliwość cięcia pod kątem +/- 60o oraz kompensacja stożka zapewniają wysoką dokładność, a także praktycznie zerowy skos krawędzi cięcia. Przecinarka posiada możliwość cięcia wyłącznie wodą lub wodą z użyciem ścierniwa.

Trzecia z prezentowanych maszyn to najnowszy model marki Eckert. Jest nim plazmowo-tlenowa przecinarka CNC CHROM. Jest to premierowa wystawa tego modelu. Chrom to urządzenie nowej generacji, które jako jedno z niewielu dostępnych na rynku spełnia najnowsze dyrektywy, w tym jest zgodna z normą PN-EN 17916 “Bezpieczeństwo maszyn do cięcia termicznego”. Zastosowanie nowoczesnych napędów sprawiło, że maszyna nabrała niespotykanej dotąd dynamiki cięcia. Zmodyfikowanie i usztywnienie konstrukcji pozwoliło natomiast na osiągnięcie najwyższych standardów bezpieczeństwa pracy, a także eliminację drgań.

Jako producent, który deklaruje gotowość wszystkich produktów do Przemysłu 4.0, pokażemy nasze innowacyjne rozwiązanie, które pozwala w pełni monitorować proces pracy maszyny oraz integrować ją z innymi urządzeniami z parku maszynowego klienta. Dzięki niemu możliwe jest bieżące kontrolowanie stanu maszyny, a także zużycie części eksploatacyjnych. Uzyskiwane w ten sposób dane mogą posłużyć jako narzędzie do udoskonalania procesu produkcyjnego.

Do zobaczenia w Hanowerze! Hala 13, stoisko E28.


Targi

 • EuroBLECH

  Hanower, Niemcy
  23-26.10.2018 r.
  Hala:013, Stoisko: E28

Nagrody

 • Złoty Medal ITM 2014

  Kapituła Konkursowa targów nagrodziła główną nagrodą Diament Fiber Laser z PCS.

 • Złoty Medal ITM 2016

  Kapituła Konkursowa targów nagrodziła złotym medalem przecinarkę tlenowo-plazmową Onyx.

 • Złoty Medal ITM 2013

  Kapituła Konkursowa targów nagrodziła główną nagrodą Diament Fiber Laser z PCS.

 • Acanthus Aureus 2013

  Nagroda Acanthus Aureus, za najlepsze stoisko, sprzyjające realizacji strategii marketingowej firmy.

 • Złoty Medal ITM 2011

  Kapituła Konkursowa targów nagrodziła główną nagrodą Diament Fiber Laser z PCS.

 • Złoty Medal ITM 2010

  Kapituła Konkursowa targów nagrodziła główną nagrodą Diament Fiber Laser z PCS.

 • Złoty Medal ITM 2009

  Kapituła Konkursowa targów nagrodziła główną nagrodą Opal WaterJet Combo.

 • Złoty Medal Budma 2008

  Kapituła Konkursowa targów nagrodziła główną nagrodą Opal WaterJet.

 • Złoty Medal Eureka 2009

  Kapituła Konkursowa targów Eureka w Brukseli nagrodziła główną nagrodą Opal WaterJet Combo.

 • Intec Lipsk 2011

  Nagroda za innowacyjność rozwiązań w technologii wytwarzania, obrabiarek i maszyn specjalnych.

 • Złoty Medal ITM 2007

  Kapituła Konkursowa targów nagrodziła główną nagrodą przecinarkę Szafir.

 • Złoty Medal Kielce 2007

  Kapituła Konkursowa targów nagrodziła główną nagrodą przecinarkę Szafir.