Stoły do cięcia

SOLIDNA PODSTAWA PROCESU CIĘCIA

Konstrukcja naszych stołów zapewnia stabilne podparcie materiału oraz łatwość czyszczenia

 

Zaawansowane technologicznie maszyny do cięcia CNC składają się z kilku komponentów, które dzięki harmonijnej współpracy pozwalają na osiągnięcie najlepszych możliwych rezultatów tego procesu. Jedną z najbardziej istotnych części składowych jest stół do cięcia, którego zadaniem jest ułatwienie precyzyjnego, kształtowego cięcia materiału. Stanowi on kluczowy element, ponieważ odpowiednio dobrany, zapewnia solidne wsparcie procesu cięcia, gwarantując stabilizację tworzywa poddanego obróbce.

Sekcja jednokanałowego stołu odciągowego

Jako świadomy producent, firma Eckert oferuje szeroką gamę stołów współpracujących ze wszystkimi technologiami. Mając na uwadze, że nasi klienci należą do sektorów przemysłowej różnej wielkości oraz ich potrzeby są niejednolite, proponujemy stoły w rozmiarach dopasowanych indywidualnie, które dostosowane są do cięcia elementów o różnej wielkości. Firma Eckert jest producentem wszystkich stołów, które posiada w ofercie, co stwarza możliwość realizacji zamówień nawet według najbardziej wymagających potrzeb użytkownika. Daje to również gwarancję niezawodności oraz bezawaryjnej pracy.

W naszym portfolio znajdują się:

  • stoły do cięcia tlenem,
  • stoły odciągowe 1, 2, 3 lub 4-kanałowe do cięcia tlenem i plazmą,
  • stoły wodne do cięcia plazmą,
  • stoły do cięcia wodą.

Dzięki udostępnianej przez naszą firmę kompletnej dokumentacji technicznej klient może samodzielnie opracować oryginalny stół sekcyjny.

Proces cięcia tlenem składa się z kilku faz. Aby doszło do finalnego wyodrębnienia obrabianego detalu, należy najpierw rozgrzać metal do temperatury zapłonu. Wtedy następuje utlenienie oraz wydmuchanie materiału za pomocą tlenu pod wysokim ciśnieniem. Technologia ta jest postrzegana za bardzo ekonomiczną. Jej najlepszą zaletę stanowi możliwość cięcia materiałów w dużym zakresie grubości, pod różnymi kątami. Maksymalny zasięg cięcia tlenowego wynosi 300 mm.

Sekcja stołu do cięcia tlenem

Konstrukcja stołu do cięcia tlenowego została specjalnie opracowana, biorąc pod uwagę wszystkie uwarunkowania, które są nieodłącznymi elementami tego procesu. Podstawowymi częściami stołu są:

  • rama główna,
  • stalowe ruszty kratowe z dostosowaną odległością,
  • stalowe ruszty, które w razie potrzeby można łatwo zdemontować.

Odpowiadając na potrzeby użytkowników, oferujemy stoły o różnych wymiarach i wersjach. W naszym portfolio znajdują się modele podstawowe oraz wyposażone w wanny na odpady generowane podczas procesu cięcia.

Możliwe jest również wyposażenie w opcje dodatkowe:

  • pojemniki na żużel, które łatwo zdemontować i wyczyścić,
  • kanał boczny wentylacyjny umieszczony we wnętrzu konstrukcji stołu.

Stoły odciągowe do cięcia tlenem i plazmą zostały zaprojektowane z myślą o niejednolitej wydajności cięcia plazmą oraz różnej grubości arkuszy blach poddawanych cięciu gazowemu. Dzięki modułowej konstrukcji, moc ssąca jest jednostajna. Stoły odciągowe marki Eckert stanowią osobny komponent maszyny do cięcia, co jest korzystne dla przeprowadzania jakościowego procesu obróbki. Brak połączenia z jezdnią sprawia, że wibracje wytwarzane przez stół nie są transmitowane na jej konstrukcje. Gwarantuje to dłuższą żywotność jezdni oraz najlepsze możliwe rezultaty procesu.

Stół odciągowy jest zbudowany z kilku elementów, które łatwo zdemontować i wyczyścić.

Mając na uwadze zdrowie użytkowników oraz dbałość o środowisko, firma Eckert wyposaża swoje stoły odciągowe w specjalnie zaprojektowany system inteligentnego odprowadzania pyłów z obszaru cięcia. Wszystkie zanieczyszczenia są transportowane kanałami do jednostki wentylacyjnej.


Drugim elementem, który usprawnia proces cięcia przy wykorzystaniu stołu odciągowego jest inteligentne sterowanie sekcjami odciągowymi. Jego działanie opiera się na uruchamianiu wyłącznie tej sekcji, na obszarze której odbywa się obróbka materiału. Jeżeli cięcie jest zlokalizowane na granicy dwóch sekcji, to wtedy działają obydwie.

Firma Eckert posiada szerokie portfolio stołów odciągowych, które są dobierane do maszyny do cięcia w zależności od indywidualnych potrzeb klienta. Oferujemy również możliwość samodzielnego złożenia stołu do cięcia Eckert.

Stół wodny do cięcia plazmą

Odpowiadając na dynamiczny rozwój technologii oraz wzrastające potrzeby klientów, firma Eckert wprowadziła do swojego portfolio specjalnie zaprojektowane stoły wodne do cięcia plazmą i tlenem. Jest to idealne rozwiązanie zarówno dla firm rozpoczynających przygodę z cięciem, jak i doświadczonych użytkowników, którzy chcą osiągać jak najwyższą precyzję cięcia przy użyciu niezawodnych i ergonomicznych narzędzi. Zastosowanie stołu wodnego w kombinacji z cięciem plazmowym oferuje wiele korzyści.

Przede wszystkim, wanna wodna jest odpowiedzialna za stłumienie energii strumienia tnącego. Niweluje to dym, hałas oraz promieniowanie wytwarzane w procesie cięcia, co przekłada się na bezpieczeństwo oraz komfort pracy użytkownika. Zastosowanie ruchomego lustra wody umożliwia cięcie elementów pod wodą, co z kolei redukuje odkształcanie się elementów i konieczność dodatkowej obróbki końcowej.

Firma Eckert opracowała stoły o konstrukcji samonośnej. Oznacza to, że stanowią one niezależny komponent przecinarki - zdecydowanie przedłuża to jej żywotność oraz wzmacnia niezawodność, ponieważ wibracje wytwarzane podczas pracy maszyny nie są przenoszone na jej konstrukcje. Pozwala to osiągnąć najlepszą możliwą precyzję cięcia.


Technologia cięcia strumieniem wody momentalnie zdominowała świat maszyn do cięcia CNC. Jej działanie opiera się na rozdzielaniu materiału za pomocą czystej strugi wody lub z dodatkiem ścierniwa, wypuszczanych pod wysokim ciśnieniem. Największą zaletą cięcia hydroabrazywnego jest niewątpliwie uniwersalność. Pozwala bowiem na cięcie obszernej gamy tworzyw, począwszy od materiałów kruchych takich jak szkło czy ceramika, kończąc na różnych rodzajach metalów.


Maszyny do cięcia wodą CNC firmy Eckert są wyposażone w specjalnie zaprojektowane stoły do cięcia, które stanowią element niezależny od przecinarki. Samonośna konstrukcja gwarantuje brak transmisji wibracji ze stołu na portal, co pozwala zachować najwyższą jakość cięcia. Struktura wanny do cięcia wodą jest złożona z prostych ruszt.


Kolejnym innowacyjnym systemem jest ruchome lustro wody. Umożliwia to obróbkę materiału pod wodą, co redukuje hałas oraz rozbryzgi wody generowane podczas procesu cięcia.

Różne dodatkowe opcjonalne systemy usuwania żużlu takie jak systemy ssące czy filtry zwiększają wydajność pracy.

Stół wodny wraz z przecinarką Opal Waterjet

ul. Pawicka 4c
59-220 Legnica
dolnośląskie, Polska

mail: Show email
tel: +48 76 852 20 17

tel: 76 819 70 78
email: Show email

Formularz kontaktowy

Dane kontaktowe
Informacje
Wysyłając formularz potwierdzasz, że zapoznałeś i zgadzasz się na przetwarzanie podanych danych zgodnie z RODO oraz Informacje o ochronie danych osobowych